Chlamydia

bakteryjne zapalenie pochwy
Bakteryjne zapalenie pochwy
Maj 23, 2017
cialis
Cialis
Maj 23, 2017
chlamydia

Chlamydia – przyczy, objawy i leczenie

Osoby aktywne seksualnie nie mogą zapominać o zagrożeniach jakie wynikają z kontaktów intymnych. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że stosunek może skończyć się groźną infekcją narządów płciowych. Chorób wenerycznych, czyli przenoszonych drogą płciową jest bardzo dużo. Jedne groźniejsze inne mniej, ale żadnej z nich nie należy bagatelizować.

Jedną z najczęściej występujących chorób intymnych jest chlamydia. To infekcja bakteryjna, którą bardzo łatwo można się zarazić. Zazwyczaj przebiega bezobjawowo co powoduje, że nie jesteśmy świadomi zagrożenia. Niektóre jej symptomy przypominają inne mniej groźne choroby dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji.

Zainfekowanie dotyczy często młodych dziewczyn. Wcześnie zaczynają współżycie, jednak ich system odpornościowy nie jest jeszcze na tyle rozwinięty by móc bronić się przez drobnoustrojami. Kluczowe stają się regularne badania kontrolne, a gdy dojdzie już do zakażenia konieczne są tabletki na chlamydię.

Chlamydia – objawy

Bardzo szybko można nawabić się tego rodzaju infekcji. Można się nią zarazić przez stosunek oralny, analny, a nawet w czasie kąpieli na publicznych basenach i kąpieliskach. U kobiet objawia się najczęściej przez upławy, krwawienia , bóle podczas oddawania moczu i w czasie odbywania stosunku. U mężczyzn z kolei przybiera postać nieprzyjemnej wydzieliny z narządu płciowego. Mężczyźni odczuwać mogą też uporczywe bóle jąder. To przejawy, których absolutnie nie można lekceważyć. Zarówno w przypadku płci męskiej jak i żeńskiej chlamydia negatywnie wpływa na funkcje narządów rozrodczych, a w najgorszym przypadku może doprowadzić do niepłodności.

Chlamydia jest groźna również dla kobiet w ciąży. Bakteria może przedostać się do organizmu jeszcze nienarodzonego dziecka, może być przyczyną przedwczesnego porodu lub poronienia.

Chlamydia – leczenie

Leczenie chorób wenerycznych powinno odbywać się pod okiem specjalisty. W kuracji stosuje się środki farmakologiczne zalecone wcześniej przez lekarza. To jedna z najpopularniejszych chorób intymnych stąd leki na chlamydię są powszechnie dostępne w aptekach. W leczeniu stosuje się głównie antybiotyki przepisywane na receptę. Preparaty na chlamydię dobierane są odpowiednio do zapotrzebowania. Lekarz określa częstotliwość przyjmowania i dawkowanie substancji.

Środki na chlamydię są efektywne i sprawdzone, a skutki działania mogą być odczuwane nawet już po kilku dniach zażywania. Jest to stosunkowo łatwa do wyleczenia choroba, która zazwyczaj nie powraca. Należy jednak pamiętać by kurację zastosować do końca, a nie przerywać w momencie zaobserwowania poprawy. Na czas leczenia należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych. Wtedy tylko będziemy mieli pewność, że pozbyliśmy się infekcji.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok