Czym jest przedwczesny wytrysk?

zytax
Zytax
Listopad 21, 2017
czy tabletki na odchudzanie działają
Czy tabletki na odchudzanie działają?
Listopad 26, 2017
Pokaż wszystkie
problem z przedwczesnym wytryskiem

Przedwczesny wytrysk należy do jednych z najczęściej pojawiających się zaburzeń seksualnych. Ten istotnie ważny problem dla mężczyzn, powoduje u nich spadek samooceny oraz myśli o byciu marnym kochankiem. Dostrzega się także przypadki, w których zaburzenie potencji ma wpływ na zakończenie związku pomimo tego, że między parą wszystko układało się dobrze. Przedwczesna ejakulacja pojawia się przed tym, gdy partnerzy jeszcze nie doznają satysfakcji, a czasem nawet przed wprowadzeniem członka do pochwy lub chwile po.

1. Czym jest przedwczesny wytrysk?
2. Przedwczesny wytrysk ma wiele aspektów
3. Przyczyną nieprawidłowego odruchu wytrysku może być:

Czym jest przedwczesny wytrysk

Poprzez delikatne tarcie oraz stymulacje erotyczną, mężczyźni mogą również doznać wytrysku podczas snu. Nosi to nazwę zmazów nocnych. Choć nie jest to regułą,  zazwyczaj  „wytrysku na jawie” doznają młodzi mężczyźni. Doprowadza do tego silne pobudzenie fizyczne i niezależnie od tego, że do stymulacji mięśni konieczny jest bodziec układu nerwowego, owy proces jest znacznie bardziej zawiły. Wypływ spermy z członka pojawia się w następstwie skurczu mięśni opuszkowo- jamistych.

Zdarza się, że niektórzy mężczyźni doznają orgazmu, bez wydalania nasienia. Przy takiej ewentualności może pojawić się zjawisko tzw. wstecznej ejakulacji, podczas której sperma cofie się do pęcherzyka moczowego. Brak wytrysku u mężczyzny oznacza także czasem brak produkcji nasienia.

Pomimo powszechnej opinii jakoby wytrysk i orgazm to to samo pojęcie, zjawiska te są absolutnie niejednakowe. Wytrysk (ejakulacja) jest następstwem skurczu mięśni dna miednicy, który prowadzi do wypchnięcia spermy z pęcherzyków nasiennych, natomiast orgazm to tylko skurcz  tych mięśni.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Na przedwczesny wytrysk ma wpływ wiele aspektów. Zaczynając życie seksualne pojawia się stres dotyczący samego faktu zbliżenia z partnerką  oraz długo nierozładowywane napięcie seksualne. W młodym wieku przedwczesny wytrysk jest więc sprawą normalną, a dopiero z czasem mężczyzna potrafi skontrolować czas ejakulacji, gdy zdobywa doświadczenie. Innym czynnikiem jest nadpobudliwość seksualna i wysoki poziom podniecenia. Wpływ na przedwczesny wytrysk ma także zdolność do częstokrotnych stosunków w krótkich odstępach czasowych. Celem uniknięcia owej sytuacji, poleca się regularną aktywność seksualną z jedną partnerką.

Przyczyną nieprawidłowego odruchu wytrysku może być:

  • ciągła nadwrażliwość żołędzi członka- owa cecha może mieć charakter nabyty lub wrodzony,
  • niepoprawnie zakodowane stałe reakcje odruchowe- związane jest to z aktywnością seksualną doświadczaną przez młodego mężczyznę, np. pojedyncze stosunki z partnerką i długie odstępy czasu pomiędzy stosunkami,
  • nadpobudliwość nerwu sromowego- sytuacja w której impulsy nerwu biegną za prędko i zbyt intensywnie. Przeprowadzone badania potwierdzają, że istnieje prawdopodobieństwo występowania cechy wrodzonej,
  • niewielkie napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej- trudność ta również może mieć charakter nabyty lub wrodzony
  • brak poczucia świadomości występowania problemu- mężczyzna nie uświadamia sobie problemu dysfunkcji seksualnej i nie jest informowany o tym przez partnerkę.

Do najczęstszych przyczyn pojawiania się przedwczesnego wytrysku należy podłoże psychiczne w postaci stresu, presji czasu czy poczucia winy. Może pojawić się również na skutek urazów fizycznych, a w takich przypadkach objawy doznaje się bez względu na czas i sytuacje. Również wszelkie choroby somatyczne takie jak infekcja dróg moczowych, zapalenie gruczołu krokowego czyli prostaty, mogą być przyczyną zaburzenia wytrysku.

Rozwiązaniem na problemy z przedwczesnym wytryskiem może być zastosowanie tabletek takich jak Climax Control czy Orgasm Control dostępnych na naszej stronie.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się