Kłykciny kończyste

impotencja
Impotencja
Maj 23, 2017
leki na potencje
Tabletki na potencję
Maj 23, 2017
klykciny konczyste

Kłykciny kończyste odbytu – leki, preparaty, środki

Najczęściej nie dają żadnych niepokojących objawów, a pierwszy dostrzegalny znak widoczny jest po kilku miesiącach o zainfekowania. I choć zazwyczaj nie czujemy bólu, to pieczenie okolic intymnych i pojawiające się tam wykwity zaczynają być bardzo uporczywe. Wtedy bezzwłocznie należy skontaktować się z lekarzem i rozpocząć leczenie.

Kłykciny kończyste to inaczej tzw. brodawki płciowe, jedne z najczęściej występujących rodzajów chorób wenerycznych. Zarazić się można przy każdym rodzaju stosunku płciowego. Infekcja bardzo szybko się rozwija i przez długi czas nie daje żadnych objawów. To okres kiedy zazwyczaj nieświadomie zarażamy swojego partnera. Pierwsze widoczne oznaki pojawiają się po ok. trzech miesiącach od zarażenia.

Na zarażenie się tą chorobą podatne są szczególnie osoby, które w kontaktach seksualnych nie używają zabezpieczeń lub mają wielu partnerów seksualnych. Do zainfekowania bardzo łatwo może dojść również przez korzystanie z ręcznika innej osoby. Rozwijaniu się bakterii w organizmie sprzyja także obniżona odporność.

Niebezpieczne wykwity

Zarówno u kobiet jak i mężczyzn kłykciny objawiają się białymi lub różowymi kalafiorowatymi wykwitami na narządach płciowych. Częstymi przypadkami są kłykciny kończyste odbytu. Wszystkie powodują nieprzyjemne pieczenie, swędzenie i podrażnienie skóry. Infekcja może występować także w jamie ustnej czego wynikiem jest sex oralny. Rozmiary są bardzo różne, od małych niemal niewidocznych wyprysków, po duże, uporczywe i przeszkadzające narośla. U kobiet mogą prowadzić nawet do raka szyjki macicy. Bakteria jest również bardzo niebezpieczna dla kobiet w ciąży, gdyż prowadzić może do poronień lub zakażenia dziecka w czasie porodu.

Kłykciny kończyste – leki

To choroba na którą, do tej pory nie znaleziono w pełni skutecznego leku. Można jedynie niwelować skutki. Jednym ze najpopularniejszych sposobów są leki w postaci kremów i maści przepisywane przez lekarzy. Preparaty na kłykciny kończyste są łatwo dostępne w aptekach i proste w używaniu. Tego typu środki na kłykciny kończyste działają domiejscowo. Rezultaty tego domowego leczenia widać już po kilku tygodniach. Ważne by leczeniu poddali się oboje partnerzy.

Zamrażanie, zabiegi chirurgiczne czy laserowe to również sposoby wykorzystywane na kłykciny kończyste. Leczenie tej choroby może przybierać różne formy, ale zawsze skoncentrowane jest na niszczeniu brodawek. Chirurgiczne sposoby są dość inwazyjne i powodują podrażnienie okolic intymnych, dlatego stosuje się je w ostateczności. Raz wyleczona nie jest gwarancją sukcesu. Choroba często nawraca, dlatego trzeba być niezwykle wyczulonym.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok