Plastry antykoncepcyjne

Zapalenie cewki moczowej
Zapalenie cewki moczowej
Maj 2, 2017
rzeżączka
Rzeżączka
Maj 4, 2017
plastry antykonepcyjne

Plastry antykoncepcyjne – dyskretne i skuteczne

Dla kobiet aktywnych seksualnie, ale nie gotowych jeszcze na to by zostać matkami jest wiele metod zabezpieczających przed ciążą. Mogą stosować prezerwatywy lub różnego typu antykoncepcję hormonalną. Każda z tych form ma swoje określone zastosowanie, a wybór najlepszej zależy indywidualnie od kobiety. Dla tych, które nie chcą obciążać organizmu pigułkami lub często zapominają o regularnym ich przyjmowaniu najlepszą i jedną z najskuteczniejszych metod są plastry.

Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek środków zabezpieczających należy skonsultować się z ginekologiem. Konieczne są też badania lekarskie potwierdzające, czy u pacjentki nie ma przeciwwskazań do zażywania hormonów. Każda kobieta ma inne predyspozycje i tolerancję na różnego rodzaju substancje, dlatego dobór antykoncepcji jest bardzo indywidualną sprawą.

Antykoncepcja hormonalna – plastry antykoncepcyjne

Oprócz bardzo popularnych pigułek coraz częściej kobiety decydują się na plastry antykoncepcyjne. Zawierają dokładnie te same hormony co tabletki. Działanie plastrów jest bardzo proste i wygodne, a zarazem bezpieczne. Plastry antykoncepcyjne skuteczne są niemal 100%. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych form zabezpieczeń.

Naklejamy je na dowolną część ciała, a hormony w nich zawarte przenikają przez skórę, dostają się do krwi i zapobiegają zapłodnieniu. Stopniowo uwalniają hormony co nie powoduje nagłych zmian w organizmie kobiety. Należy pamiętać by plaster nakleić na suchą i czystą skórę. Zaleca się by za każdym razem nie umieszczać go dokładnie w tym samym miejscu. Plaster noszony jest przez tydzień, w ósmym dniu następuje wymiana. Po trzech tygodniach należy zrobić siedmiodniową przerwę, w czasie której dojdzie do krwawienia.

Plastry antykoncepcyjne – rodzaje

Obecnie na polskim rynku dostępny jest jeden rodzaj plastra o nazwie Evra. To najlepsze plastry antykoncepcyjne sprawdzone już przez setki tysięcy kobiet. Są pewnym i dyskretnym środkiem zabezpieczającym.

W czym plastry są lepsze od tabletek? Przede wszystkim nie obciążają wątroby. Nie wywołują uporczywych skutków ubocznych. Nie trzeba się obawiać obniżonej skuteczności ich działania w przypadku problemów z żołądkiem, wymiotami czy biegunką. Kobiety mogą jedynie narzekać na niewielkie podrażnienia skóry, w miejscu przyklejenia plastra. Jest jednak kilka wyjątków, w których plastry nie powinny być stosowane. Dotyczy to przede wszystkim kobiet powyżej 35. roku życia, palących papierosy lub cierpiących na nadwagę.

Niezwykle komfortowe, funkcjonalne, dyskretne i skuteczne takie właśnie są plastry antykoncepcyjne. Cena jest również dość przystępna zarówno przy bezpośrednim zakupie w aptece lub przez Internet. Plastry są z entuzjazmem stosowane przez coraz większą liczbę kobiety. To idealne rozwiązanie szczególnie dla tych, które zapominają o regularnym przyjmowaniu tabletek o stałej porze.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok