Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć ochotę na seks

Naturalny popęd seksualny
Naturalne sposoby na popęd seksualny
Maj 19, 2017
impotencja
Impotencja
Maj 23, 2017
Pokaż wszystkie
co jeść by mieć ochotę na seks

Coraz szybszy tryb życia wymuszany przez realia naszych czasów sprawia, że coraz rzadziej mamy czas i ochotę na seks. Jeżeli chcesz zrobić coś z tym problemem, przygotowaliśmy dla Ciebie listę prostych i skutecznych porad.

Zadbaj o umysł

Po powrocie do domu w dalszym ciągu tkwisz w świecie pracy i obowiązków. Niepotrzebnie zamartwiasz się i planujesz posunięcia na kolejne dni zamiast pozwolić swojemu umysłowi odpocząć i zrelaksować się. W takim stanie ostatnie o czym myślisz to dobry seks, a nawet jeśli już do niego dojdzie nie potrafisz się na nim skupić i nie odczuwasz z niego żadnej przyjemności.

Znajdź swój idealny sposób na wyciszenie i odetnij się od świata zewnętrznego. Ciekawymi przykładami dla jednych może być relaksująca kąpiel przy dobrej muzyce, inni zaś rozluźnią się przy wysiłku fizycznym – jogging po parku czy dłuższy spacer z psem. Kiedy oczyścisz swoje myśli ochota na seks sama przyjdzie.

Zadbaj o ciało

Mówi się, że „w zdrowym ciele zdrowy duch” i jest to bardzo trafne powiedzenie. Jeżeli czujemy się atrakcyjni fizycznie stajemy się bardziej pewni siebie i czujemy większą chęć na kontakt fizyczny z innymi atrakcyjnymi osobami. Odpowiednia dieta i ćwiczenia pozytywnie wpłyną również na nasze samopoczucie i zdrowie. Będziemy mieć więcej energii by stawiać czoła zarówno wyzwaniom życiowym jak i łóżkowym.

Zajrzyj również do swojej apteczki i zastanów się, czy nie ma w niej lekarstw, które mogą zaburzyć twoją gospodarkę hormonalną. Może tak być w przypadku tabletek na refluks żołądkowy, nadciśnienie tętnicze oraz przy zażywaniu antydepresantów. Jeżeli korzystasz z tabletek antykoncepcyjnych i walczysz z wynikającymi z tego skutkami ubocznymi koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem. Dobrze dobrane tabletki „anty” powinny przynosić jedynie pozytywne skutki.

Zadbaj o związek

Najgorsze co może stać się w związku to popadnięcie w rutynę. Seks nie może być obowiązkiem. Jeżeli odnosisz wrażenie, że właśnie tak jest zastanów się czego zabrakło w waszych relacjach. Związek o długim przebiegu w cale nie musi być nudny i formalny.

Zacznijcie na nowo randkować i urządzać wspólne wypady za miasto. Starajcie się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu by poznawać się na nowo w różnych nowych sytuacjach. Seks w innym środowisku niż domowa sypialnia może być bardziej podniecający dlatego zacznijcie eksperymentować.

Porozmawiajcie też szczerze, być może partner potrzebuje pomocy w postaci tabletki na przedłużenie stosunku dla mężczyzn lub tabletek na potencję. Z jednej strony o swoich obawach i słabościach, a z drugiej o tym co was najbardziej kręci i o waszych fantazjach. Pamiętajcie, że jeżeli coś nam się nie podoba nie możemy krytykować naszego partnera lub partnerki. Do każdego problemu podchodź delikatnie, aby nie odnieść skutku odwrotnego do zamierzonego.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się