Jak poprawić libido i ochotę na sex?

seks w dojrzalym wieku fakty i mity
Seks w dojrzałym wieku – 5 faktów i mitów
Maj 23, 2017
Jak poprawić seks małżeński
Jak poprawić seks małżeński
Maj 27, 2017
Pokaż wszystkie
Jak poprawic libido i ochote na sex

Jeżeli czujesz, że Twoja ochota na seks nie jest już taka jak kiedyś nie masz co się przejmować. Badania pokazują, że 15% mężczyzn i prawie co trzecia kobieta nie mają ochoty na regularny seks. Na szczęście jest cała gama dostępnych sposobów na to by pożądanie wróciło na stałe do Twojego słownika.

Antykoncepcja i leki

To przecież one sterują naszym samopoczuciem. Odpowiadają również, za nasze chęci związane z życiem miłosnym. Jeżeli jesteś kobietą i stosujesz tabletki antykoncepcyjne koniecznie porozmawiaj ze swoim ginekologiem. Częstą przyczyną niskiego libido są właśnie źle dobrane środki zabezpieczające.

Sprawdź również swoją domową apteczkę. Tabletki „anty” nie są jedyne na liście leków obniżających libido. Znaczny wpływ mają również środki na ciśnienie, refluks żołądkowy, oraz antydepresanty. W przypadku Panów aktywnie korzystających z siłowni należy mieć na uwadze, że wszelkie farmakologiczne wspomagacze ingerują w pracę naszego organizmu i mogą mieć ogromny wpływ między innymi na popęd seksualny.

Komfort

Seks musi kojarzyć się jedynie z przyjemnością, dlatego warto zaproponować swojemu partnerowi tabletki dla mężczyzn na przedłużenie stosunku. Ochota może przejść szybko, jeżeli odczuwasz ból lub dyskomfort. Najczęstszym tego powodem jest suchość. Skorzystaj z dostępnych na rynku żeli intymnych lub jeśli to nie pomaga porozmawiaj z lekarzem o terapii estrogenowej.

Oprócz komfortu fizycznego liczy się też ten psychiczny. Nie skupisz się na uprawianiu miłości mając z tyłu głowy problemy związane z życiem codziennym. Stres sprawia, że nasz organizm wydziela kortyzol, hormon, który uruchamia się u nas np. w momencie zagrożenia życia i który ma ogromny wpływ na zduszenie libido. Zanim wskoczycie pod kołdrę musisz się wyciszyć. Weź gorącą relaksująca kąpiel, posłuchaj ulubionej muzyki lub poczytaj książkę – cokolwiek najlepiej na Ciebie działa.

Zdrowie

Musimy zacząć u podstaw. Podstawą dobrego samopoczucia i chęci do życia jest zadbane ciało i zdrowie. Dzisiejsze czasy wymuszają na nas szybki tryb życia, w którym nie mamy czasu na takie głupoty jak dbanie o siebie. Pijemy hektolitry kawy i jemy szybkie dania na mieście pochłaniając przy tym kilogramy pustych kalorii.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna jest tutaj kluczem do wszystkiego, warto również sprawdzić co poprawia potencje u mężczyzn. Doprowadź do sytuacji kiedy stajesz przed lustrem i patrzysz na siebie czujesz zadowolenie. Przełoży się to na większą pewność siebie i chęć okazania jej w czasie seksu.

Związek

Zastanów się również, czy brak pociągu seksualnego nie wynika ze stagnacji w Twoim związku. Może seks po latach stał się kolejnym obowiązkiem obok wynoszenia śmieci i odwożenia dzieci do szkoły. Reaktywujcie swoje relacje chodząc na wspólne randki, czy urządzając wyjazdy tylko we dwoje. Zacznijcie też otwarcie rozmawiać o swoich odczuciach, tym co chcielibyście zmienić i o tym co was najbardziej pociąga. Jest duża szansa, że to wystarczy by Twoje życie seksualne eksplodowało na nowo.

Oceń artykuł
[Total: 2 Average: 3]

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się