Seks w dojrzałym wieku – 5 faktów i mitów

jak zwiekszyc libido u mezczyzn
Jak zwiększyć libido u mężczyzn
Maj 23, 2017
Jak poprawic libido i ochote na sex
Jak poprawić libido i ochotę na sex?
Maj 26, 2017
Pokaż wszystkie
seks w dojrzalym wieku fakty i mity

Seks w dojrzałym wieku budzi wiele emocji. Wiele osób sądzi, że należy on do tej sfery życia, która z wiekiem przestaje się liczyć. Nic bardziej mylnego. Aktywność seksualna kojarzy się z wiekiem młodym, ale to nie oznacza, że osoby w kwiecie wieku mają z niej zrezygnować. Poniżej przedstawiamy 5 faktów i mitów dotyczących seksu w wieku dojrzałym.

Mitem jest, że aktywność seksualna przeznaczona jest tylko dla ludzi młodych, osobom starszym nie wypada już tego robić. Absolutnie! Fakt, że jesteśmy kobietą i mężczyzną nie znika wraz z naszym wiekiem. Nie ma jednoznacznie określonego czasu, w którym potrzeby seksualne znikają, nie dzieje się to z dnia na dzień, a wynika jedynie z zaniku innych zdolności życiowych w odpowiedniej dekadzie naszego życia.

Faktem natomiast, że jakość naszego związku ma bezpośredni wpływ na relacje seksualne partnerów. Jeżeli z partnerem łączą nas tylko i wyłącznie nieporozumienia i kłótnie – nie ma mowy o udanym seksie. Sytuacja przeciwna, czyli poprawne stosunki, sympatia i zrozumienie sprawiają, że stosunki seksualne pozostają na odpowiednim poziomie.

Masturbacja wpływa negatywnie na nasze stosunki seksualne z partnerem. Spokojnie możemy uznać to za mit. Za fakt uznaje się, że masturbacja jest alternatywnym sposobem sprawiania sobie przyjemności. Wpływa pozytywnie na zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych.

Mężczyzna w dojrzałym wieku nie staje się impotentem, jak to niektórzy twierdzą, a długa erekcja zdarza się bardzo często. Faktem natomiast jest, ze wiek ten może wiązać się z różnego rodzaju zaburzeniami. Mogą pojawić się zaburzenia związane z erekcją, czy przedwczesnym wytryskiem. Z problemami tymi można jednak sobie poradzić, stosując np. tabletki pozwalające zapobiegać objawom.

Osobom, które nie zmagają się z zaburzeniami i leczenie farmaceutyczne nie jest im potrzebne niezbędna może okazać się większa stymulacja fizyczna, która prowadzi do wzwodu. Erekcja jest dłuższa, ale powtórne jej uzyskanie będzie wymagało większej ilości czasu i pieszczot.

Mitem jest, ze w wieku dojrzałym nie wypada już eksperymentować i próbować nowych rzeczy. Absolutnie, wiek ten, jak każdy inny sprzyja eksperymentom. Zmieniają się potrzeby partnerów, trzeba więc wypracować sposoby na ich zaspokojenie. Do faktów jednak należy zaliczyć ograniczone możliwości fizyczne. Oznacza to, że nie każda pozycja będzie możliwa do wykonania. Wiek dojrzały wpływa niestety na organizm i jego możliwości, dlatego warto w przypadku mężczyzn stosować tabletki na dłuższy stosunek bez recepty.

Kobiety po menopauzie tracą ochotę na seks – fakt. Może się okazać, że część z Pań nie radzi sobie z okresem przekwitania, często konieczna jest wizyta lekarska, terapia hormonalna. Mitem jest natomiast, że kobiety w tym okresie nie osiągają już orgazmów i zadowolenia ze stosunku seksualnego. Potrzebują większej stymulacji, mogą pojawiać się problemy związane z duchowością pochwy.

Natomiast nie jest to powód, dla którego należy rezygnować całkowicie z życia seksualnego. Rynek oferuje bogatą gamę wspomagający zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Problem suchościeralne pochwy rozwiążą kremy nawilżające (lubrykanty).

Osoby dojrzałe powinny utrzymywać relacje seksualne. Pozwala ono na zachowanie zdrowia psychicznego, wspiera kondycyjnie fizycznie. Spróbujcie więc wypracować swój własny sposób na udane życie seksualne w wieku dojrzałym.

Oceń artykuł
[Total: 4 Average: 2.5]

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Zgadzam się