Zdrowa żywność

protezy_szkieletowe
Co to jest proteza szkieletowa
Lipiec 31, 2018
Pokaż wszystkie
zdrowa żywność

Kolacja to ostatni posiłek, który spożywamy każdego dnia. Zgodnie z zaleceniami dietetyków powinniśmy ją jeść najpóźniej 2-3h przed położeniem się spać. Sprawi to, że organizm w trakcie snu nie będzie obciążony trawieniem, a całą energię przeznaczy na regenerację i odpoczynek. Dzięki wczesnemu spożywaniu kolacji unikniemy również odkładania się zbędnych kilogramów – w czasie snu potrzebujemy mniej energii, mniej kalorii spalamy, więcej się odkłada na naszych boczkach.

Kolacja w zdrowym żywieniu kojarzy nam się z lekkim, niewielkim posiłkiem. Taki smaczek na koniec dnia. Najlepiej w formie serka lub jogurtu. To błąd, o wiele bardziej nasyceni i odżywieni poczujemy się jeśli wybierzemy pełnowartościowy posiłek, na który składa się przede wszystkim białko i węglowodany płynące z warzyw. Wieczorami starajmy się unikać cukrów i węglowodanów pochodzących z owoców oraz zboża – dostarczają zbyt dużo energii, której nie spożytkujemy, tylko zmagazynujemy w postaci tłuszczu. Tutaj sprawdzi się chude mięso drobiowe gotowane na parze lub pieczone i podane z warzywami, wszelkiego rodzaju surówki i sałatki ze świeżych warzyw bez dodatku sosów i dressingów. Pomysły na taką kolację można znaleźć tutaj: Pomysły na zdrową i dietetyczną kolację: warzywa na parze, chude mięso i nabiał.

Dobrze jest unikać potraw i napojów zawierających kofeinę i tyraminę – pobudzają organizm do działania, co w konsekwencji może utrudniać zasypianie. Te związki znajdują się przede wszystkim w herbacie, kawie, w solonych, marynowanych i wędzonych rybach i czekoladzie. Niepożądane są także produkty bogate w tłuszcze, smażone, a do tego cała gama fast-foodów i przekąsek, które tak uwielbiamy do wieczornego seansu. Niestety to wszystko tuczy i negatywnie wpływa na jakość snu. Jak widać – zdrowy tryb życia jest na wyciągnięcie ręki. Wymaga odrobinę samozaparcia, ale tak naprawdę nie jest trudny do wprowadzenia w życie i nie wymaga dużych wyrzeczeń – no, może poza wspomnianymi przekąskami do wieczornego filmu.

Oceń artykuł
[Total: 0 Average: 0]

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok